Eriolukorra tõttu jääb rahvusvaheline konkurss ära ja toimub 2021. aastal.
Kõik talunikud, kes plaanisid kandideerida, on oodatud järgmisel aastal
Kohaliku võitja valib kohalikest ekspertidest žürii, kes eelnevalt talusid külastab. Rahvuseline žürii (kus on esindajad WWF-ist, BFFE-st, HELCOM-ist ja mujalt) hindab aga avalduste alusel kohalike voorude võitjaid ning otsustab regiooni võistluse võitja.
Rahvusvahelisele võitjale antakse rahaline auhind, 10 000 €. Iga siseriikliku võistluse võitjad (rahvusvahelise auhinna kandidaadid) saavad vastava sertifikaadi, kinnimakstud reisi konverentsile ja rahalise auhinna 1000 €.
Nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi võitjaid tutvustatakse nii Eesti kui ka teiste Läänemere riikide meedias ning avalikkuses, tuues seeläbi kandidaatidele laialdast positiivset tähelepanu.
Alates aastast 2007 on WWFi Läänemere Ökoregiooni Programm töötanud intensiivselt eutrofeerumise teemal, pöörates erilist tähelepanu põllumajanduse mõjule Läänemeres. Hoolimata sellest, et oleme esile toonud praeguse süsteemi (näiteks EL Ühise Põllumajanduspoliitika) puudused, mitte aga põllumajandust iseeneses, on talunikud saanud negatiivse tähelepanu osaliseks ning neid on tihtilugu portreteeritud "pahade poistena".
Põllumajandustootjate toetamiseks ning heade eeskujude väljatoomiseks otsustasid WWF ja tema partnerorganisatsioonid hakata alates 2009. aastast välja andma Läänemere-sõbraliku põllumajandustootja auhinda (kuni 2013. aastani kandis konkurss nime Läänemere Aasta Talunik), kus osalevad kõik üheksa Läänemere riiki.
Eestit on rahvusvahelisel konkursil esindanud perekond Tobreluts Põlvamaalt, Marjasoo talu Tartumaalt, Viraito OÜ Jõgevamaalt, Saidafarm Harjumaalt, Mätiku talu Pärnumaalt, Konju mõisa mahetalu Ida-Virumaalt ning Pajumäe talu Viljandimaalt ja Saarõue OÜ Pärnumaalt. 2013. aastal valiti Eestit esindanud Juhan Särgava (OÜ Saidafarm) rahvusvahelise konkursi võitjaks. Vaata ka 2013. aasta konkursil osalenuid tutvustavat trükist!