Looduskaitseline kommunikatsioon

Ettepanekud looduskaitselise kommunikatsiooni parandamiseks.

Vikatid vuhisevad Palupõhja puisniidul ja Raadil 11.07.2019

Vikatid vuhisevad Palupõhja puisniidul ja Raadil

Täna koguneb enam kui poolsada vabatahtlikku talgulist Eestimaa Looduse Fondi (ELF) eestvedamisel Alam-Pedja looduskaitsealale suvekooli Palupõhja haruldast puisniitu hooldama. Sündmuse üks tipphetk on pühapäeval toimuv vikatiga niitmise võistlus ja pärimuspäev Tartus, kuhu on oodatud kõik huvilised.

Niitmisvõistlus kutsub osalema

14. juulil toimub Tartus esimest korda Eestimaa Looduse Fondi (ELF) eestvedamisel niitmisvõistlus ja pärimuspäev. Lisaks niitmisoskuste harjutamisele ja võistlemisele on võimalus õppida ka teisi traditsioonilisi oskusi ning tutvuda rahvapillide ja looduskaitsega. Väiksemad pereliikmed saavad osa orienteerumismängust ja Pokumaalt on külas Puuko koos pokudega. Nii võistlusel kui ka õpitubades osalemine on tasuta.

Nurmenukuvaatluse tulemused üllatasid teadlasi
Sellel kevadel toimus esimest korda üle-eestiline teadusalgatus „Eesti otsib nurmenukke“. Eestimaa Looduse Fond koos Tartu Ülikooli ja Teeme Ära talgupäevaga kutsus inimesi üles tegema nurmenukuvaatlusi, et seeläbi anda oma panus loodusteadusesse. Kokku kaardistati üle 200 000 taime ning tehti 1700 vaatlust. Esimesed hinnangud vaatluste tulemustele on üllatavad ning pakuvad teadlastele palju mõtlemisainet.
Nurmenukuvaatluse aktsioonis on vaadeldud juba ligi 200 000 õit
Maikuus toimub üle-eestiline kodanikuteaduse aktsioon „Eesti otsib nurmenukke“. Teadusesse panustavate inimeste hulk on suur - hetkel on vaadeldud juba ligi  200 000 taime ning tehtud pea 1600 vaatlust. Juba praegu on teadlastele saadetud fotosid erilistest nurmenukkudest, mis on loodusteaduslikult põnevad leiud ning mida uuritakse edasi. Algatuse eesmärk on kaardistada laialdaselt levinud ja hästi ära tuntavate nurmenukkude õite tüüpe, mis annab ökoloogidele infot elurikkuse ning maastike muutuste kohta. Vaatluseid saab veel viimaseid nädalaid sisestada aadressil nurmenukk.ee.
©2017-2019 Eestimaa Looduse Fond, projekt "NaturallyEst" (Piloting Natura 2000 communication in Estonia). Kõik õigused kaitstud. Projekti rahastab Euroopa Liidu LIFE'i programm, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja projekti partnerid. See koduleht ei pruugi kajastada Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.