ELFi uudised

Eestimaa Looduse Fondi talgusuvi tuleb sumisev 07.06.2018

Eestimaa Looduse Fondi talgusuvi tuleb sumisev
Eestimaa Looduse Fondi 19. talgusuvi on alanud. Looduskaitse mõtet, elurikkust ja traditsiooniliste töövõtete omavahelisi seoseid tutvustavad ja hulka kasulikku tööd ära teha plaanivad talgureisid keskenduvad sel aastal kimalastele. Kodulehel www.talgud.ee on kõigil huvilistel valida 20 eripärase talgureisi vahel, mis viivad nii väikesaartele, maalilistele niitudele kui ka raskesti ligipääsetavatesse rabadesse.
Vabatahtlikud päästsid tänavustel konnatalgutel 14 700 kahepaikse elu
Sellel kevadel päästsid vabatahtlikud konnatalgute käigus 14 700 pulmapaikadesse teel olnud kahepaikse elu. Seitsmendat aastat toimunud konnapääste aktsiooni „Konnad teel(t)“ jooksul toimus 15 konnatalgut üle terve Eesti ning vabatahtlikud käisid talgutel 475 korda.
Tallinnas kogunevad Euroopa juhtivad nahkhiire-eksperdid
14.-17. mai toimub Eestis esmakordselt rahvusvaheline nahkhiireekspertide suursündmus, kuhu kogunesid Euroopa nahkhiirte kaitse lepinguga EUROBATS seotud riikide esindajad. Eestisse on kohale tulnud nahkhiireuurijate täielik tipptase, kokku 80 eksperti ja ametnikku enam kui 40 riigist. Kohtumisel arutatakse mitmeid nahkhiirte kaitse olulisi sõlmküsimusi, muuhulgas seda, kuidas mõjuvad nahkhiirtele kliimamuutus, tuulepargid ja valgusreostus, milline on nahkhiirte maapealsete ja maa-aluste varjepaikade seisund Euroopa riikides, aga ka seda, kuidas paremini tõsta inimeste teadlikkust nahkhiirtest ja kuidas inimesed saavad nahkhiirte eluolu paremaks muuta.

ELF numbrites

icon

1500

vabatahtlikku

icon

200

ravitud metslooma

icon

60

looduskaitselist ekspertiisi

icon

13 900

inventeeritud sooala

icon

82 000

päästetud konna

icon

552

korraldatud loodustalgut

icon

30

märgistatud hüljest

icon

48

leitud asustatud lendorava elupaika

icon

550

annetajat aastas

Tutvu ELFi teiste lehtedega