Kuidas saan panustada?

Räägi kaasa! Ootame kaasamõtlejaid ja -rääkijaid, seda iseäranis kohalike Pärnumaa elanike seast, kes taastavate alade lähedal elavad! Samuti on oodatud kaasa mõtlema ka teised huvigrupid. Infot eelseisvate arutelude kohta jagame mh siin lehel uudiste rubriigis.

Hakka soode saadikuks! Uuri siit lehelt ja mujalt (teaduslikul teadmisel põhinevatest) allikatest soode ja nende taastamise olulise kohta ning jaga oma teadmist ka teistega! Algatuseks soovitame tutvuda "Ah soo!" õppevideote sarjaga!

Osale talgutel, mis aitavad soodel taastuda või muul viisil sooelanikke abistavad! Looduskaitse talgute kohta leiad infot www.talgud.eeUuri ka www.waterlands.eu!


UUDISED

Kutse: Kikepera loodusretk 30.09 15.09.2022

Kutse: Kikepera loodusretk 30.09
Ootame kohalikke inimesi ja teisi huvilisi 30. septembril retkele Kikepera looduskaitsealale! Kondame metsas ja soos koos loodusväärtuste eksperdi ja ornitoloogi Indrek Tammekännuga ning uurime, milliseid loodusväärtusi ja haruldusi siinkandis leidub. Näiteks elab alal 32 liiki kaitsealuseid linde, sh metsised, kaljukotkad, must-toonekured ja kanakullid.
Arutelu:
Lähiaastatel asutakse Pärnumaal taastama kolme kahjustatud märgala, millest üks asub Sindi linna lähistel Kõrsa rabas.
Lavassaare kunagises soos ja praegustel turbaväljadel, kus iga päev vuravad kaevandusmasinad, hakatakse plaanitust mitu aastakümmet varem tuhandeid hektareid sood taastama.
Arutelu: “Kuidas taaselustada Lavassaare kaevandatud sood?”
8. juunil toimus Lavassaare Rahvamajas kohalikele elanikele ja kõigile teistele huvilistele suunatud arutelu.
Projekti WaterLANDS (nr 101036484) rahastab Euroopa Liidu Horizon 2020 uuringute ja innovatsiooni programm. Esitatud teave kajastab autorite vaateid ja Euroopa Komisjon selle eest ei vastuta. Uuri lähemalt www.waterlands.eu!