Kuidas saan panustada?

Räägi kaasa! Ootame kaasamõtlejaid ja -rääkijaid, seda iseäranis kohalike Pärnumaa elanike seast, kes taastavate alade lähedal elavad! Samuti on oodatud kaasa mõtlema ka teised huvigrupid. Infot eelseisvate arutelude kohta jagame mh siin lehel uudiste rubriigis.

Hakka soode saadikuks! Uuri siit lehelt ja mujalt (teaduslikul teadmisel põhinevatest) allikatest soode ja nende taastamise olulise kohta ning jaga oma teadmist ka teistega! Algatuseks soovitame tutvuda "Ah soo!" õppevideote sarjaga!

Osale talgutel, mis aitavad soodel taastuda või muul viisil sooelanikke abistavad! Looduskaitse talgute kohta leiad infot www.talgud.eeUuri ka www.waterlands.eu!


UUDISED

WaterLANDS sai aastaseks - väike tagasivaade 07.12.2022

Kui lapsed hakkavad üheaastaselt üldiselt käima, siis võib öelda, et sama tunne on ka WaterLANDSi projekti mees-naiskonnal. Hoog on liikumisel täitsa sees, kuid erinevalt väikestest kahejalgsetest, kes sageli liiguvad kõikjale, kus huvitav tundub, püüame enne edasiminekut hoopis võimalikult paljudega nõu pidada ja taastamiseks vajalikku teadmist koguda.
Kutse kunstiresidentuuri: võimalus panustada märgalade taastamisse
Algatuse WaterLANDS käigus puhutakse taas elu sisse mitmetele kahjustatud märgaladele, näiteks soodele ja märgadele metsadele. Märgalad on väärtuslikud maastikud, sest nad säilitavad ja puhastavad vett, seovad atmosfäärist süsinikku, leevendavad üleujutusi ja tormide mõju rannikul, on koduks mitmesugustele liikidele ning pakuvad inimestele võimalusi veeta vaba aega ja teenida eri viisidel tulu. Märgalade hoidmine ja taastamine aitab neid hüvesid säilitada. Soovime, et kunst oleks märgalade taastamisega kaasneva maastikulise, sotsiaalse ning kultuurilise muutuse osa ja peegeldaja.  
Kutse: Märgalade taastamise kunstiresidentuuri tutvustus 14.12.22
14. detsembril kl 15.00–16.30 toimub rahvusvahelise algatuse WaterLANDS kunstiresidentuuri tutvustav veebiseminar. Residentuuri fookuses on märgalad ja nende taastamine.

Kutse: Kikepera loodusretk 30.09
Ootame kohalikke inimesi ja teisi huvilisi 30. septembril retkele Kikepera looduskaitsealale! Kondame metsas ja soos koos loodusväärtuste eksperdi ja ornitoloogi Indrek Tammekännuga ning uurime, milliseid loodusväärtusi ja haruldusi siinkandis leidub. Näiteks elab alal 32 liiki kaitsealuseid linde, sh metsised, kaljukotkad, must-toonekured ja kanakullid.
Projekti WaterLANDS (nr 101036484) rahastab Euroopa Liidu Horizon 2020 uuringute ja innovatsiooni programm. Esitatud teave kajastab autorite vaateid ja Euroopa Komisjon selle eest ei vastuta. Uuri lähemalt www.waterlands.eu!