Kliimamuutuste mõju teadvustamine toidutootmise väljakutsete kaudu
- Algus: 2020
-
- Lõpp: 2021
- Eesmärk:
Inimeste teadlikkuse tõstmine kliima, põllumajanduse ja igapäeva toidulaua seostest
Miks on tarvis rääkida kliima ja toidu seostest?
Peame oluliseks, et Eesti inimeste teadvusesse jõuaks, et kliimamuutused mõjutavad nende elu juba täna ning veelgi enam tulevikus. Toit meie laual on teema, millega kõik kokku puutuvad, sestap saab selle abil kliimamuutuse mõju selgitada ning suunata inimesi kliimasõbralikumaid valikuid tegema.
Projekti käigus valmivad erinevad video- ja tekstimaterjalid, milles on fookuses kliimamuutuste mõju Eesti talunikele aga ka laiemalt toidutootmisele Eestis ja maailmas. Samuti juhime tähelepanu sellele, kuidas mõjutavad kliimamuutused meie toidulauda.
Projekti jooksul:- valmisid klipid Eesti talunikega ja kaluriga Kuidas maitseb kliimamuutus? sellest, kuidas nemad tunnetavad kliimamuutuse mõjusid enda tegevuses. Kõik viis klippi koos teadlaste kommentaariga avaldas ka Eesti Rahvusringhäälingu teadusportaal Novaator.
- eestindasime ja venendasime klipid kliimamuutuse mõjust põllumajandusele ja toidu tootmisele maailmas. Klippe jagasime haridusasutustele üle Eesti ning mitmele raamatukogule ja MTÜ-le Mondo haridusprogrammides kasutamiseks.
- täiendasime kliimamuutused.ee veebilehel infot kliimamuutuse mõjust inimesele üldiselt, sh põllumajandusele, kalandusele ning Eestis. Samuti ajakohastasime kliimasõbraliku toitumise soovitusi.
- tegime koostööd teadlastega ja ekspertidega, kelle sulest ilmus hulk artikleid meedias kliimamuutuse mõjudest põllumajandusele, näiteks Muld on meie sõber - hoiame teda! (Postimees), Rohtsete põlluservadega laastava kliimamuutuse vastu (Postimees), Kuidas maitseb kliimamuutus ehk olukorrast õunariigis (Sirp).
- korraldasime sotsiaalmeediakampaania #kuidasmaitsebkliimamuutus, millega aitasime kaasa teadlikkuse kasvule sellest, mida tähendab kliimamuutus meie tuleviku toidulauale. Näiteid visuaalidest, mida kampaanias kasutasime:
Projekti rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus.