Palupõhja looduskooli loomine ja arendus

  • Algus: 2000
  • Lõpp: 2006
  • Eesmärk: Looduskooli rajamine, et jagada loodusharidust nii lastele kui täiskasvanutele läbi isikliku kogemuse ja loodustunnetuse.

Looduskooli loomise lugu

Alam-Pedja looduskaitseala keskele on loodud loodushariduskeskus - looduskool keset ehedat loodust. Looduskoolis jagatakse loodusharidust nii lastele kui nende vanematele. Looduskooli põhimõte on, et eelkõige tuleb loodust tutvustada läbi isikliku kogemuse ja loodustunnetuse. Looduskool toimib laagrite, talgute ja õppepäevadena.

2000. aastal otsustasid ELF ja LKÜ Kotkas osta kaasomandisse koolihooneks sobiva maja ja seal looduskooli arendama hakata. 2001. aasta sügisel ostetigi sobiv hoone, Hollandi ja Taani fondidelt saadi ka abi koolihoone esmaseks renoveerimiseks.

Looduskool avati pidulikult õppetööks 24. oktoobril 2006. Looduskool tegutseb aktiivselt tänaseni. Rohkem infot küsi Robert Oetjenilt: robert.oetjen@gmail.com

Partnerid ja rahastajad

Palupõhja looduskooli tegevuste arendamisel on ELFi ja LKÜ Kotkas partneriteks Tartu Keskkonnahariduse Keskus, Riiklik Looduskaitsekeskus ja Tartu Kristlik Noortekodu. Tegevusi on rahastanud Prins Bernhard Fond (Holland), Milieukontakt Oost-Europa (Holland), WWF-Taani, Dr. Mall Stålhammar, AS Ecoprint, Põhjamaade Ministrite Nõukogu, Lõunakeskus OÜ, Horizon Pulp & Paper Ltd, Daisy kaubamärgi kasutajad ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.