Muraste looduskooli rajamine

  • Algus: 2006
  • Lõpp: 2006
  • Eesmärk: Looduskooli rajamine, et jagada loodusharidust nii lastele kui täiskasvanutele läbi isikliku kogemuse ja loodustunnetuse.

Muraste looduskoolist

Muraste Looduskool on asutsid 2006. aastal Studio Viridis Loodusharidus ja Eestimaa Looduse Fond. 

Muraste looduskool asub Suurupi poolsaarel Muraste mõisapargis. Paikkonna loodus pakub huvilisele vaid mõnetunnise jalgsimatka jooksul võimalust külastada kümneid maastikutüüpe ja tutvuda nende asukatega. Ranniku läheduses leidub mitmekesine valik looduslikke kooslusi, mis on erakordselt vaheldusrikkad ja tagavad nõnda ka väga liigirikka taimestiku ja loomastiku. Selline rikkus niivõrd pealinna ligiduses on määratu aare, mis ettevaatlikul ja oskuslikul kasutamisel võimaldab anda loodusteavet ja -haridust paljudele Tallinna ja Harjumaa elanikele - esmajärjekorras aga kindlasti loodusõppe järele janunevatele lasteaedade ja algkoolide õpilastele ning õpetajatele.


Suurupi poolsaarel on palju vanu külasid, mõisaid ja majakaid. Sajandivanuse Peeter Suure Merekindluse varemed ja raudteetammid on peitunud aegade ja looduse varju, kuid sellistena siiani märgatavad. Vanad raudteetammid läbivad soid ja rabasid ning annavad loodushuvilistele võimaluse vaikseid paiku vargsi külastada. Rannikul on hea jälgida lindude rännet; ainulaadne liivakivikaridega rannikumeri pakub võimalusi mere-elustiku tundmaõppimiseks otse rannikul või põlvekõrguses vees.

Miks toetas ELF  looduskooli rajamist Murastesse?

Oleme veendunud, et tõeliselt loodust armastavaid ja tundvaid inimesi saab koolitada vaid hoitud looduse keskel loodust üdini tundvate põnevate inimeste juhatusel. Muraste ümbruse looduse veel senine suhteline puutumatus ja suur mosaiiksus – sood, metsad, meri ja rannik – on selleks ideaalne linnalähedane keskkond (20 km Tallinna kesklinnast).

Tallinnas ja Harjumaal elab üle poole Eesti elanikkonnast. Praktiliselt puuduvad võimalused loodusõppe läbiviimiseks Eesti looduse teemadel koos õues õppimise võimalusega ja koos juhendajatega. Usume, et sellises kohas loodushariduse andmine on kõige kindlam investeering tulevikku, kasvatamaks Eestisse, peamiselt Tallinnasse rohkem loodust hoidvaid inimesi.

Vaata lähemalt Muraste looduskooli kodulehelt!