Nahkhiireretk 13. augustil 2020 Pärnus 
toimub tähistamaks 110 aastat Eesti looduskaitsest ja sissejuhatamaks Eestimaa looduse päeva.

Pärnu nahkhiireõhtu kogunemine on Vallikääru amfiteatri-laadses kontserdipaigas kell 21:15.
Alustuseks räägime, mis loom see nahkhiir õigupoolest on ja kuidas neil suvepealinnas läheb. Õhtu edenedes vaatame, kes aasta loomadest Vallikäärus elavad, ning kuulame detektori abiga, missuguseid hääli nahkhiired teevad.

Retk kestab 1-1,5 h.

Retke juhib Maris Pärn, Keskkonnaameti looduskasutuse spetsialist.

Üritus on tasuta.

NB! Retkele mahub 20 inimest. Retkel osalemiseks on vajalik registreerumine.

„Hirmus armas nahkhiir“ pälvis 2020. aasta parima ajutise näituse auhinna 04.06.2021

„Hirmus armas nahkhiir“ pälvis 2020. aasta parima ajutise näituse auhinna
4. juunil toimunud Eesti muuseumide aastaauhindade auhinnatseremoonial tunnustati Eesti Loodusmuuseumi näitust "Hirmus armas nahkhiir" 2020 parima ajutise näituse tiitliga. Esmakordselt andis Eesti Muuseumiühing üle ka Aasta Turundaja tiitli ja selle pälvis loodusmuuseum näituse „Hirmus armas nahkhiir“ ja 2020. aasta looma turunduse eest.
Piusa koobastikust leiti haruldaselt vana nahkhiir
Märtsi alguses leiti Piusa koobastikust rõngastatud erakordselt vana tõmmulendlane (Myotis brandtii). Eestimaa Looduse Fondi ekspertide poolt läbi viidud välitööde käigus leitud tõmmulendlase rõnganumbri kontrollimisel selgus, et isend oli märgise saanud 31 aastat tagasi – 9. märtsil 1990. aastal, olles sel ajal aasta vanune. Vanim seni Eestis teadaolev isend on olnud 32,5 aasta vanune.
Nahkhiirte aasta kulmineerus lennuka unejuttude võistlusega
Täna kuulutati videosilla vahendusel välja nahkhiirte unejuttude võistluse võidutööd. 2020. aasta loomale nahkhiirele pühendatud unejuttude konkursil osales ligi 70 haridusasutust ja esitati üle 450 unejutu. Parimate tööde väljahõikamisega tõmmati ühtlasi joon alla nahkhiire aasta tegevustele.

Nahkhiirte erisaade „Osoonis“
Loodussaade „Osoon“ pühendas terve saate meie salapärastele nahkhiirtele. Saates saab põhjalikumalt teada, kuidas nahkhiiri uuritakse ja kaitstakse. 

CC0 1.0 ©2017-2021 Eestimaa Looduse Fond, projekt „Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis“. Projekti rahastab Euroopa Liidu LIFE'i programm, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja projekti partnerid. See koduleht ei pruugi kajastada Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.