Nahkhiireretk
13. augustil 2020 Kuressaares 
toimub seoses sellega, et siis on Kuressaares Eesti looduskaitse 110. aastapäeva tähistav konverents. 

Retke juhivad nahkhiirte ekperdid Rauno ja Oliver Kalda, Kaja Lotman ning Karl Tamkivi.

Kogunemine: kell 21:30,  Kuursaali ees.

NB! Retkele mahub 80 inimest. Retkel osalemiseks on vajalik registreerumine.

Viiskümmend loodusgiidi ja retkejuhti õpivad tundma Eesti nahkhiirte eluolu 11.06.2020

Viiskümmend loodusgiidi ja retkejuhti õpivad tundma Eesti nahkhiirte eluolu
ELFi tiigilendlaste kaitse projekti raames koolitatakse sel kevadel loodusgiide ja retkejuhte. Kokku saavad nahkhiirte bioloogias ja kaitses ning liikide tundmises koolitust 25 Põhja-Eestis tegutsevat loodusgiidi ja retkejuhti ning teist sama palju Lõuna-Eestist.

Eesti esimene avalik nahkhiirekaamera alustas ülekannet, mille vahendusel saab jälgida Piusa koobastes talvituvaid tiigilendlasi. Videoülekanne sisaldab ka nahkhiiredetektori abil kuuldavaks tehtud ultrahelisid. Looduskaamera pilti näeb  Eestimaa Looduse Fondi YouTube kanalil  ja Looduskalendri vahendusel.

Nahkhiirte talvitumisest Vääna-Postil
Nahkhiirte kaitse projekti eestvedaja Lauri Klein käis ERR-i Ringvaate saate tegijatega Vääna-Postil. Koos vaadati uut videovalvet ja nahkhiirte talveund valvavaid tarasid. Eelmisest aastast on ümber talvitumispaikade sissepääsude suletud ajal, mil nahkhiired seal rahu vajavad. Suvel saavad uudistajad sinna ligi ja tarad on avatud. 
P.s. Videoklipil on venekeelsed subtiitrid. 

Eesti Loodusmuuseumi täna avatav näitus tutvustab hirmus armsate nahkhiirte salapärast elu
Tänasest, 13. veebruarist on Eesti Loodusmuuseumis avatud näitus "Hirmus armas nahkhiir", mis toob külastajate ette tänavuse aasta looma salapärase olemuse ja vähetuntud elu-olu. Näituse keskmes on nahkhiirte aastaring koos mitmekülgsete võimalustega seda ise näha, kuulda ja tunnetada.
CC0 1.0 ©2017-2021 Eestimaa Looduse Fond, projekt „Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis“. Projekti rahastab Euroopa Liidu LIFE'i programm, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja projekti partnerid. See koduleht ei pruugi kajastada Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.