ELFi nahkhiireretked

Augustis on tulemas mitu nahkhiireretke, millega tähistame nahkhiireaastat, rahvusvahelist nahkhiireööd augustis, Eestimaa looduse päeva (15. august), 110 aasta möödumist looduskaitse algusest Eestis Vaika saartel (14. august) ning mis aitavad tõsta üldist teadlikkust nahkhiirte osas.

Retked ajalises järjekorras:

13. august - Kuressaare - 80 kohta

13. august - Pärnu - 20 kohta

14. august - Paide - 20 kohta

25. august - Tallinna Loomaaed - 40 kohta

25. augus - Haapsalu - 20 kohta

NB! Retketel osalemiseks on vajalik registreerumine.

Aasta looma unejuttude võistlus ootab osalejaid 06.10.2020

Aasta looma unejuttude võistlus ootab osalejaid
Kutsume lasteaia- ja koolilapsi osalema aasta looma jutuvõistlusel. Nahkhiirte teemalist loomingut on esitama oodatud kõik huvilised lasteaialastest gümnaasiumi õpilasteni ning parimaid kirjutajaid ootavad auhinnad.
Tammsaare pargis näeb nahkhiirte supervõimeid
29. augusti hilisõhtul, rahvusvahelisel nahkhiirte ööl, avatakse Tallinnas Tammsaare pargis näitus „Supervõimekas nahkhiir“. Eesti Loodusmuuseumi ja Eestimaa Looduse Fondi koostöös valminud näitus tutvustab tänavust aasta looma läbi tema erakordsete ja silmapaistvate võimete.
Viiskümmend loodusgiidi ja retkejuhti õpivad tundma Eesti nahkhiirte eluolu
ELFi tiigilendlaste kaitse projekti raames koolitatakse sel kevadel loodusgiide ja retkejuhte. Kokku saavad nahkhiirte bioloogias ja kaitses ning liikide tundmises koolitust 25 Põhja-Eestis tegutsevat loodusgiidi ja retkejuhti ning teist sama palju Lõuna-Eestist.

Eesti esimene avalik nahkhiirekaamera alustas ülekannet, mille vahendusel saab jälgida Piusa koobastes talvituvaid tiigilendlasi. Videoülekanne sisaldab ka nahkhiiredetektori abil kuuldavaks tehtud ultrahelisid. Looduskaamera pilti näeb  Eestimaa Looduse Fondi YouTube kanalil  ja Looduskalendri vahendusel.

CC0 1.0 ©2017-2021 Eestimaa Looduse Fond, projekt „Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis“. Projekti rahastab Euroopa Liidu LIFE'i programm, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja projekti partnerid. See koduleht ei pruugi kajastada Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.