Mitu nahkhiirt kaamera ees kobaras talvitub?

Kaamera on suunatud tiigilendlaste kobarale Piusa koona, kus tihedasti üksteise kõrval rippuvad loomad on tardunes. Loomade kehatemperatuur on selles seisundis langenud koopa temperatuuri tasemele, nende südame töö on aeglustunud umbes 20 löögini minutis. Võrdluseks: lennates võib nahkhiire süda lüüa kuni 1000 korda minutis. Nahkhiired ärkavad tardunest korra või paar kuus, kuid igasugune häirimine võib ärkamiste arvu suurendada.


Liiga sage ärkamine võib nahkhiirtele ohtlikuks saada, kuna väike loom kasutab ärkamiseks ära enda energiavaru ja kevadel enam ei ärka. Inimesed saavad mugavalt ja nahkhiirtele ohutul viisil koopas toimuvat jälgida aga kaamera vahendusel.


Loe kokku, mitu nahkhiirt on kobaras koos ja kirjuta elf@elfond.ee. Vastanute vahel loosime välja Eesti Loodusmuuseumi nahkhiirenäituse perepiletid. (Näitus on avatud 30. septembrini 2021 ja seda saab külastada pärast eriolukorra lõppemist)

Loodukaamera ülekannet toetab Tele2.


CC0 1.0 ©2017-2021 Eestimaa Looduse Fond, projekt „Tiigilendlase (Myotis dasycneme) elupaikade parandamine Eestis“. Projekti rahastab Euroopa Liidu LIFE'i programm, SA Keskkonnainvesteeringute Keskus ja projekti partnerid. See koduleht ei pruugi kajastada Euroopa Komisjoni ametlikke seisukohti.