ELFi uudised

Euroopa Komisjon algatas rikkumismenetluse raiete tõttu kaitsealadel 09.06.2021

Euroopa Komisjon algatas rikkumismenetluse raiete tõttu kaitsealadel
Eesti Keskkonnaühenduste Koda (EKO) pöördus 2 aastat tagasi Euroopa Komisjoni poole palvega hinnata, kas Eesti rikub loodusdirektiivi, lubades Natura 2000 aladel raieid asjakohaseid keskkonnamõjusid hindamata. Komisjon tõi tänases teates välja, et on Eestis kindlaks teinud 217 kaitse-eeskirja, mis on vastu võetud ilma ELi õiguses ettenähtud keskkonnamõju hindamiseta.
VIDEO JA INTERVJUU: Igaühe looduskaitse ǀ Karin Bachmann: Elurikkus avalikus ruumis
Paradoksaalselt peetakse liigirikkaid aedu tihti inetuks, sest inimesed on harjunud, et ilu tähendab inimese mõttes ka korrastatust. Loodusel on olemas ka täiesti oma kord, aga meie lihtsalt ei oska seda niimoodi aktsepteerida või sellega koos elada ja seepärast inimesele meeldib oma elukeskkonda väga nudida ja käepäraseks teha. Sellel on pikad ajaloolised juured, alates mõisaaedadest, kus kõik oli väga ilus ja korras ja nuditud või sellest, et loodus on ohtlik ja seda tuleb kontrolli all hoida. Kuni selleni, et linnades on heakorra eeskirjad, mis sätestavad muru kõrguseks 15 cm ja kui sellest üle minnakse, siis see justkui on rikkumine, räägib maastikuarhitekt Karin Bachmann.
 Vabatahtlikud päästsid tänavu ligi 22 000 kahepaikset
Vabatahtlikud päästsid sel kevadel maanteedelt 21 891 kevadrändel kahepaikset. Kümnendat korda toimunud kampaania „Konnad teel(t)“ raames viidi ligi kahe kuu jooksul läbi päästeaktsioone 29 kohas üle Eesti. Vabatahtlikud käisid terviseameti seatud ohutusreegleid järgides 516 korda konni üle kahepaiksetele eluohtlikke maanteelõikude aitamas.
Värsked kalafoori hinnangud soovitavad suuremate kalade tarbimisest hoiduda
Eestimaa Looduse Fond (ELF) üheskoos Maailma Looduse Fondiga (WWF) avaldas täna uued hinnangud kestliku kala juhises ehk Kalafooris. Kolmandat aastat eestikeelsena ilmuvate hinnangute järgi on kõige kehvem seis meie röövkaladega.

ELF numbrites

icon

1500

vabatahtlikku

icon

60

looduskaitselist ekspertiisi

icon

13 900

inventeeritud sooala

icon

140 000

päästetud konna

icon

761

korraldatud loodustalgut

icon

30

märgistatud hüljest

icon

48

leitud asustatud lendorava elupaika

icon

650

annetajat aastas

Tutvu teiste ELFi lehtedega