Annetamistalgud

3. detsembril toimuvad Eesti esimesed annetamistalgud. Sarnane algatus on saavutanud rahvusvahelise menu Giving Tuesday nime all. Eestimaa Looduse Fond kutsub kõiki oma seniseid annetajaid, talgulisi ja teisi sõpru aktiveerima enda tutvusringkonda, kogudes ELFile ühiselt annetusi.

Mõned ideed, mida üheskoos ette võtta:

  • Kui sa oskad hästi looduses orienteeruda, kogu kokku punt inimesi ja vii nad juhendatud matkale! Osavõtutasu asemel tehke ühine annetus ELFile.

  • Kui sulle meeldib valmistada hõrgutisi, planeeri enda kolleegidele vahva ühine söömaaeg. Vastutasuks palu kõigil osalejatel teha ELFile (püsi)annetus.

  • Kui sa huvitud ajaloost, uuri mõne paiga mineviku kohta ning korralda sinna ekskursioon. Teistel ajaloosõpradel palu aga teha ELFile (püsi)annetus.

  • Kui sul tuleb pillimäng hästi välja, organiseeri kodukontsert, kuhu on oodatud su sõbrad ja tuttavad. Kontserdipiletist saadav tulu annetage üheskoos ELFile.

  • Kui sul on sotsiaalmeedias suur sõpruskond, esita enda viiele sõbrale avalik väljakutse teha ELFile (püsi)annetus ja palu neil sõpradel omakorda sama teha.

  • Kui sa leiad energiat spordist, valmista ette avalik treening, kuhu on oodatud kõik huvilised. Treeningpääsme soetamise asemel palu sportijatel teha ELFile (püsi)annetus.

  • Kui sul on kunstiannet, kutsu enda tuttavad koolitusele, kus valmistate sinu juhendamisel üheskoos näiteks jõulukaarte. Koolitusel tee osalejatele ettepanek teha ELFile (püsi)annetus.

  • Kui sul on lähenemas mõni tähtpäev, palu külalistel sel aastal endale kinkida annetus ELFile.

Võta šnitti meie loetletud tegevustest või katseta enda huvitavat ideed! Julgustuseks uuri, mida teeb näiteks Farištamo. Kõikide kaasaelajate plaane ja muljeid ootame ka aadressile laura.oro@elfond.ee! Jaga sotsiaalmeedias annetamistalgute tegemisi teemaviitega #annetamistalgud ja #EestimaaLooduseFond.

Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös Vabariigi Presidendi Kantselei ja Maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga. Tegevuste elluviimiseks on abiks hulk tublisid vabatahtlikke! Annetamistalgud on osa üle-eestilisest kodanikuühiskonna nädalast Ühisnädal.

NB! Kui soovid enda annetuse teha 3. detsembril, siis tee seda läbi Ma Armastan Aidata keskkonna. Sel päeval tehtud annetustele lisab Swedbank omalt poolt täpselt sama palju juurde - see tähendab kahekordset toetust!

Hakka Eestimaa Looduse Fondi püsiannetajaks!


Eestimaa Looduse Fondi arveldusarved

Swedbank: EE282200221005100292
SEB: EE691010102001506006

Kuidas su annetus aitab?

ELF vajab annetajate tuge selleks, et kaitsta loodust. Meie looduskaitselised tegevused on mahukad: taastame mitu tuhat hektarit soid, teeme aastas u 60 looduskaitselist talgut ohustatud liikide elupaikades, töötame nahkhiirte talvitumispaikades selle nimel, et need haruldased lendavad loomad saaksid rahus talveund magada - need on kõigest mõned näited ELFi igapäevatööst. Lisaks sellele aitame inimestel loodusest aru saada - mõista keeruliste kliimamuutuste lihtsaid tagajärgi, anname nõu kuidas igaüks saab teha väikesi ja lihtsaid samme selleks, et loodus oleks tervem ja tugevam.

Nagu vabaühendustes tavaline, tegutseb ELF suuresti projektirahastuse toel ja seetõttu vajame annetajate abi sellisteks tegevusteks, milleks projektides raha taotleda pole võimalik. Just tänu annetustele saame osaleda riiklikult tähtsates protsessides (näiteks metsanduse arengukava koostamises), reageerida kiiresti mõne looduskaitsejuhtumi lahendamisel ja tagada projektidele vajalik omafinantseering.

ELFi jaoks on iga annetus oluline. Ka väike panus loeb - oluline on just regulaarsus.