Kogusime sel nädalal toimunud annetamistalgutel looduse heaks 2268 eurot. Swedbank võimendas sel päeval kogutud summat omakorda 1284 euroga. See on ELFi annetamistalgute rekord. Sügav kummardus ja tänu kõigile toetajatele! Teie toetused annavad tuleval aastal hoogu ELFi loodustalgutele, mille käigus taastatakse ja hooldatakse erinevaid koosluseid ja elupaiku.
Tänavustel Annetamistalgutel kogusime annetusi loodustalgute toetuseks. Kutsume jätkuvalt kõiki loodusesõpru talguvankrile hoogu juurde andma!
ELFi talgud tähendavad tegusa seltskonnaga värskes õhus looduse eest hoolitsemist. Loodustalgud on ELFi üks pikaajalisemaid traditsioone - loodusreiside korraldamisega alustati juba 1998. aastal. Neist kasvasid välja loodustalgud.
Eestimaa Looduse Fondi talgud kestavad tavaliselt 3-5, vahel kuni 10 päeva. Talgutööde mõte on erinevate koosluste ja elupaikade taastamine ning hooldamine. Kõige sagedasemad tööd on võsa lõikamine ja koondamine, heinategu, õpperadade ja karjaaedade ehitus ning elupaikade, näiteks kõretiikide, hooldus, mõnikord ka külastamiseks sobivate alade ligipääsude avamine ning puhkerajatiste hooldamine ja rajamine.
Talgutööde kõrval tutvutakse ümbruskonnaga, käiakse matkarajal, kuulatakse kohaliku loodusetundja pajatusi. Talgu juurde käivad sageli kanuumatk, linnuvaatlus, lõkkeõhtud laulu ja kitarrimänguga, saunast jõkke kargamine, päikeseloojang mererannas ning mitmed teised toredad ühistegevused.
ELFi talgute kohta loe lisaks veebilehelt talgud.ee
Kõred ehk juttselg-kärnkonnad olid 20. sajandi lõpus peaaegu hävinud. Sihikindla talgutööga kõre elupaiku taastades on õnnestunud kõrede väljasuremine peatada.
Anna loodustalgutele hoogu juurde!
NB! Kui plaanid annetada just 29. novembril, siis soovitame teha seda Swedbanki Ma Armastan Aidata keskkonnas, sest sel päeval tehtud annetustele lisab pank raha juurde. See tähendab, et Sinu abi on suurema mõjuga!
Annetamistalguid veab eest Vabaühenduste Liit koostöös maakondlike arenduskeskuste võrgustikuga.