ERR: Teadlased tahavad piirata ligipääsu nahkhiirte talvitumispaikadesse 06.05.2019

ERR: Teadlased tahavad piirata ligipääsu nahkhiirte talvitumispaikadesse
Eestimaa looduse fond (ELF) püüab talgute abil korrastada nahkhiirte talvitumispaiku. Kuna nahkhiired armastavad talveks puhkama lennata maa-alustesse käikudesse, mis on inimeste seas populaarsed, siis soovivad teadlased sinna ligipääsu piirata.
Nahkhiireuurijad panevad nahkhiirte talvituspaigad valve alla
Loodussaate „Osoon“ meeskond käis EstBatLife'i projekti tegevusi uudistamas. Lisaks nahkhiirte kaitsega tegelevatele ekspertidele saavad sõna ka Keskkonnaameti nõunik ja Eurobats esindaja Eestis Kaja Lotman ning ajaloohuviline ja grupigiid Kristo Pärnik

Keila Leht: Merekindluse käigustikus talvituvad nahkhiired
Peeter Suure merekindlus
Kuigi nimetatud Vene tsaari Peeter I (1672-1725) auks, on Peeter Suure merekindlus märksa hilisem rajatis. Tegemist on osaga kaitseehitistest, mis rajati aastatel 1912-1918 Tallinna ja Porkala ümbrusesse, sealhulgas saartele. Ehitamise vajaduse tingis Vene tsaaririigi lüüasaamine Vene-Jaapani sõjas (1904-1905) ning soov olla tulevastes sõdades paremini kaitstud.
Talvitavaid loomi ei tohi häirida ega äratada
Tuletame meelde, et käes on talveaeg, mis tähendab, et mitmed meie loomariigi esindajad magavad "talveund". Ühed neist on nahkhiired, kes vajavad talvitamise ajal rahu ja vaikust. Kui nad on sunnitud liiga sageli ärkama ja oma rasvavarusid kulutama, võivad nad hukkuda.
See on väga vaikne tekst