Toeta ELFiTegutse!Online pood
Kontakt ELF Youtube's ELF Facebookis
Avaleht » UUDISED » mereuudis » Läänemere äriplaan aitab muuta puudused võimalusteks
Läänemere äriplaan aitab muuta puudused võimalusteks Prindi

Mainekal konsultatsioonifirmal, Boston Consulting Group'il (BCG), valmis hilissuvel koostöös Maailma Looduse Fondiga (WWF) Läänemere äriplaan, mis analüüsib äristrateegiliste meetoditega keskkonnaalaseid probleeme ja võimalusi Läänemerel – merel, mida ümbritseb üheksa riiki ja 85 miljonit inimest. 

Screen shot 2013-10-02 at 7.22.27 PM

Äriplaani eesmärgiks on anda ülevaade praegusest olukorrast ja peamistest keskkonnaalastest probleemidest Läänemerel, kirjeldada võimalikke tulevikustsenaariume ja nende tagajärgi kolmele majandusharule: turismile, põllumajandusele ja tööstuslikule kalapüügile. Ühtlasi pakub raport välja soodsaima tulevikuväljavaate Läänemerele ning näitab, mida on vaja muuta selle saavutamiseks. Äriplaaniga saab lähemalt tutvuda siin.

Raportist ilmneb, et Läänemere niigi kriitiline olukord halveneb jätkuvalt. Kuigi Läänemerega seonduvad keskkonnaprobleemid on oma loomult globaalsed, siis on BCG hinnangul just Läänemere asukoht lahenduste leidmise seisukohalt parem kui suur osa teisi piirkondi. Ühtlasi nendib BCG, et kogu Balti regiooni keskkonna ja majanduse tulevik, sealhulgas tööhõive, oleneb suuresti sellest, kuidas me haldame edaspidi oma ressursse, sh Läänemerd.

Läänemere piirkonna olukorra parandamiseks on tarvis luua ning rakendada innovatiivseid lahendusi. Strateegiline investeerimine innovatsiooni toob aga omakorda kaasa kvalitatiivse hüppe sotsiaalmajanduse sfääris, luues 2030. aastaks kolmes eelmainitus majandusharus juurde umbkaudu 550 000 töökohta ning iga-aastaselt 32 miljardit eurot lisaväärtust.

BCG analüüsi aluseks on WWFi loodud stsenaariumid, mis on avaldatud raportites „Counter Currents“ ja „Future Trends“. 

Lisainfo:
Silvia Lotman
Eestimaa Looduse Fondi juhatuse esimees
Tel. 52 62 013
E-post:  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

03.10.2013